Poniedziałek, 3 października 2022, tydzień parzysty (40)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Facebook Aktualności RSS

O KATEDRZE/HISTORIA

Katedra Pracy i Polityki Społecznej UŁ została utworzona 1 X 1992 r. na bazie istniejącego wcześniej (od 1 X 1977 r.) Zakładu Ekonomiki Pracy. Funkcjonuje ona na zasadach sfederowania - w strukturze Instytutu Logistyki i Informatyki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

Od początku kierownikiem Katedry (a wcześniej Zakładu Ekonomiki Pracy) była prof. dr hab. Stanisława Borkowska. W latach 1984-1989 pełniła ona funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie, równolegle nadal pozostając kierownikiem zakładu. W latach 1990-2019 Katedrą kierowała prof. dr hab. Bogusława Urbaniak. Obecnie kierownikiem jest prof. UŁ dr hab. Izabela Warwas.

W ciągu dwudziestu lat istnienia Zakładu Ekonomiki Pracy, przekształconego później w Katedrę Pracy i Polityki Społecznej, systematycznie następował rozwój kadrowy placówki, związany z coraz większymi zadaniami dydaktycznymi oraz z rozwojem działalności naukowo-badawczej.

W 1996 roku Katedra - w uznaniu dla jej dorobku naukowego - została umieszczona w międzynarodowym rejestrze konsultantów PHARE/TACIS w Brukseli.

 


Do góry
wersja do druku

PARTNERZY

Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź